Akşener ve İmamoğlu Beyoğlu’ndaki öğrenci yurdunda iftar yaptı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Beyoğlu Örnektepe Öğrenci Yurdu’nda, öğrencilerle iftar yaptı. Akşener ve İmamoğlu iftar sonrası öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Akşener, öğrencilerin arasında olmaktan dolayı heyecan duyduğunu kaydetti. Akşener, şöyle devam etti: “Hafif bir kalp çarpıntısı hissediyorum. Çok zor sormayınız lütfen. Bugün çok yorgunum. Yeteri kadar yordular. Biz 6 siyasi parti adına ‘Millet İttifakı’ dediğimiz bir sistemle ortak seçime gidiyoruz. Bunu iki parti olarak 31 Mart’ta denedik. Orada 11 büyükşehir belediyesi alındı ama İstanbul ve Ankara en atipikgörünenleriydi. Hele İstanbul alınınca kalbi söküldü bazılarının. Orada sandığın korunmasının, seçmenin sandığa gitmesinin sağlanmasının, sadece gençlerden bahsetmiyorum bir de depremzedeler var çeşitli yerlere tahliye oldular. Biz bütçelerimizi birleştirerek, imkanlarımızı birleştirerek ve sandık başı açısından insan unsurlarımızı birleştirerek dün İstanbul’da Ankara’da diğer şehirlerde olduğu gibi iş birliği yapıyoruz. Dolayısıyla bu güç birleştirmesi sizlerin üzerindeki ekonomik yükü kaldıracak”

İmamoğlu: Keşke ‘İstanbul’da sorun yok’ diyebilsem

Ekrem İmamoğlu da öğrencilerin İstanbul’un depreme ne kadar hazır olduğu sorunu cevapladı.

Bu konuda şunları kaydetti: “Biz 99 depreminden bu yana atılmış adımlara baktığımızda aynı süratle gidersek, 80 senede İstanbul’u dayanaklı bir şehir yapamayız. Onun için daha hızlı hareket etmeli, daha koordineli, daha kurallara sadık… Hatta ben diyorum ki yasa çıkartmalıyız. Bir canı bile feda edemeyiz bu afetlere artık. Bu depremle canımız çok acıdı ve bu acı hiç dinmesin. Dinmemeli. Bu memleketin bütün bu risklerini giderene kadar. Keşke ben diyebilsem ki ‘İstanbul’da sorun yok’. Öyle bir şey diyemem. Zaten mucize bu şehirde 3- 4 senede bir şeyleri düzeltmek. Mümkün değil. Biz bugün sağlıklı bir planlamayla bu şehri 15- 20 yılda çok dayanıklı, güzel bir şehir haline getirebiliriz.”

Oyunuzu bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yukarı

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı gönderelim.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş Yap

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.