Başkan Yıldız, Emrah Yücel’in “Herkes Nerede” Sergisinde

Emrah Yücel 24 Mayıs 1968’de Diyarbakır’da doğar. Aslen Ankara’lıdır. Anne Sezer Yücel edebiyat, baba Hasan Yücel resim öğretmenidir. İlkokula başlayacağı sırada bir yıllığına İngiltere’ye giderler. Ankara’ya döndüğünde Namık Kemal İlkokulu’na ikinci sınıftan başlar. Ankara Atatürk Lisesi’nde okudu ve 16 yaşında çalışmaya başlar. Yaz tatillerinde marangoz, terzi, mefruşatçı çıraklığı yapar.

1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldu. Ardından Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık alanında yüksek lisans derecesini aldı.

Hollywood sinemasının film posterlerini tasarlamasıyla tanınır. Türk sinemasında ise Mumya Firarda, Neredesin Firuze, G.O.R.A., Asmalı Konak, Vizontele ve Vizontele Tuuba filmlerinin afişlerini tasarladı. Emrah Yücel, dünyanın tanıdığı ve hayran olduğu Hollywood starları; Brad Pitt, Angelina Houston, Mel Gibson, Tom Hanks, Michael Douglas, Helen Hunt, Diane Lane, Julianne Moore, Stephan Dorff, Kirk Douglas gibi pek çoğunun kişisel web sitelerini hazırladı.

Emrah Yücel,iki kez “Key-Art” ödülü kazandı.

Emrah Yücel’in ‘Herkes Nerede’ adlı sergisi Artizan Sanat Beyoğlu’nda açıldı ve 18 Nisan’a kadar devam edecek!

Sanatçı, çalışmalarında sıklıkla alışılagelmiş yargı ve anlayışları sorgulamaktadır. Hem biçim hem de kavramsal olarak “başka bir yolu mutlaka var” diyerek çalışmalarında farklı ifade metotları arayışı içinde olan Yücel; nesnenin varoluşunun içindeki anlamla değer kazanacağı fikrinden yola çıkarak bu doğrultuda, manayı öne çıkaran eserler ortaya koymayı sürdürüyor.

“Herkes Nerede!..” sergisi 19 Nisan tarihine kadar Artizan Sanat’ta. Sergi Pazar günleri hariç,10:00 ile 18:00 saatleri arasında görülebilir.

Oyunuzu bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yukarı

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı gönderelim.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş Yap

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.