Beyoğlu AKM’de Zakaryan Galası

Beyoğlu Atatürk Kültür Merkezi’nde, Garbis Zakaryan’ın’Altın Kalpli Eldiven Garbis Zakaryan’ isimli belgesel filminin galası yapıldı. Galaya, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan’ın yanı sıraçok sayıda kişi katıldı.

Galada, Garbis Zakaryan’ın boks müsabakalarından kazandığı kupalar, madalyaları ve birçok ödülü sergilendi. Film gösterimi başlamadan önce, Beyoğlu Belediye Başkanı ve Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan, Garbis Zakaryan hakkında konuşmalar yaptı. Film, Garbis Zakaryan hakkında bilgileri anlattı. Belgesel film izleyicilerden tam not aldı.

“FİLM BİZİM ÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Garbis Zakaryan’ın ‘Altın Kalpli Eldiven Garbis Zakaryan’ isimli belgesel filminin yönetmeni Harutyun Arto Davulciyan, yaptığı açıklamada, filmin kendileri için çok değerli olduğunu söyledi.

Davulciyan, şunları kaydetti: “Zakaryan bizim için çok değerli bir insan. Yani biz Zakaryan gibi çok değerli bir sporcunun hayatını kayıt altına almak ve bunu gelecek nesillere taşımak bizim için çok önemliydi. Bu süreçte onun hayatına ortak olduk. Ondan çok güzel hikaye dinledik. Kendi ağzından da hikayeler dinledik. Bu süreçte onu son yolculuğuna da uğurladık ve onun vasiyetini de gerçekleştirmiş olduk. O milli sporcu gibi Türk bayrağına sarılı bir şekilde son yolculuğuna uğurlanmak istiyordu. Buna da şahit olduk ve bu güzel duyguların birleşimiyle, bize göre güzel bir hikaye oldu. Beni en çok zorlayan aslında hayat şartları oldu diyebiliriz. Çünkü bu film sürecinde çok fazla bizden bağımsız zorlukla karşı karşıya kaldık. Pandemiyle başlayan ve ülkemizi sarsan deprem felaketiyle devam eden süreçti. Şuan mutluyuz, gülüyoruz ama çok acı günler geçirdik. Çok zorluklar yaşadık özellikle Garbis Zakaryan’ın hayatına dokunmuş isimler yaş ortalaması olarak bizlerden çok daha büyük isimlerdi. Onları evlerinden o güvenli alanlarından çıkartıp kamera karşısına geçirmek, onlarla sohbet edebilmek bizler için de aynı zamanda bu zorlu süreçte büyük şans oldu”

Oyunuzu bırakın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yukarı

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı gönderelim.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş Yap

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.