Beyoğlu Belediyesi, Depremzede Esnafa da Elini Uzattı

Kahramanmaraş’ta iş yerleri yıkılan ya da hasar gören tarihi Kapalı Çarşı esnafından bazıları, İstanbul Beyoğlu Belediyesince kurulan konteynerlerde faaliyetlerine başladı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Kıbrıs Meydanı’ndaki tarihi Kapalı Çarşı’da çok sayıda iş yeri kullanılamaz hale geldi.

Kapalı Çarşı esnafının çalışmalarına başlaması için Beyoğlu Belediyesince ilk etapta 15 konteyner kuruldu. Esnaf, ekmek kapılarını yeniden açmanınsevincini yaşıyor. Beyoğlu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Ali Koca, deprem bölgelerindeki hayatın normale dönmesinin esnafın dükkânlarınıaçmasıyla olacağını kaydetti.

Koca, şunları kaydetti: “Çarşımızı tarihi Ulu Cami önündeki alana kurduk. 15 dükkân konteynerimiz yerleştirildi. Esnafımız dükkânlarını açtı ve temizliklerini yapıyorlar, raflarını diziyorlar. Rabb’im onlara bol, bereketli ve kazançlı işler versin. İnşallah depremin sıkıntıları bir an önce hem ülkemizden hem de Kahramanmaraş’taki vatandaşlarımızın üzerinden yavaş yavaş atılır. İş yerleri harekete başladığı zaman, hayat canlanmaya başladığı zaman da bunun olumlu katkılarını tüm Türkiye olarak göreceğiz.”

Oyunuzu bırakın

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yukarı

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı gönderelim.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş Yap

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.