Beyoğlu Belediyesi’nin Mobil Kütüphanesi Gençleri Kitaplarla Buluşturuyor

Beyoğlu Belediyesi’nin mobil kütüphanesi, Kahramanmaraş’ta gençleri kitaplarla buluşturuyor. Her Semte Bir Kütüphane projesiyle kütüphane sayısını 13’e çıkaran Beyoğlu Belediyesi, depremin psikolojik etkilerini azaltmak ve bölge halkına normalleşme süreci için Kahramanmaraş’ta “Beyoğlu Mobil Kütüphane” hizmetini hayata geçirdi.

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin ardından Türkiye tek yürek oldu. Bölgenin yaralarını sarabilmek için büyük çaba sarf ediyor. Beyoğlu Belediyesi de Kahramanmaraş’ta hizmet veriyor. Bugüne kadar birçok alanda depremzedelerin yardımına koşan Beyoğlu Belediyesi, şimdi de gençleri kitaplarla buluşturuyor.

Beyoğlu Belediyesi, gençlerin kitaplarla buluşmasına ilişkin, sosyal medya hesabından “Mobil Kütüphanemiz Kahramanmaraş’ta her gün farklı noktalarda gençlerimizi kitaplarla buluşturuyor.” paylaşımında bulundu.

HER GÜN FARKLI BİR NOKTADA KURULUYOR

Beyoğlu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 59.Kütüphane Haftası’nda hazırlanan “Beyoğlu Mobil Kütüphane” deprem felaketinden etkilenen Kahramanmaraş’a gönderildi. Çocuk ve gençlere yönelik kitaplar başta olmak üzere toplamda 5 bin adet kitapla Kahramanmaraş’ta faaliyetlerine başlayan “Beyoğlu Mobil Kütüphane” her gün depremzedelerin barındığı farklı bir bölgede kuruluyor. Belirli aralıklarla aynı bölgelere tekrar uğrayan kütüphane depremzedelere aldıkları kitapları değiştirme imkanı da sunuyor. Mobil kütüphane ayrıca düzenlediği Kırmızı Sedir Söyleşileri ile de çocukları sevdikleri yazarlarla buluşturuyor.

BAŞKAN YILDIZ; “Çocuklarımız kitaplarla büyümeli”

Kahramanmaraş’ta her gün farklı bir noktada depremzedelerle buluşacak olan Beyoğlu Mobil Kütüphane’nin ilk durağı Dulkadiroğlu’nda bulunan çadır kent oldu. Kütüphaneye yoğun ilgi gösteren çocuklar, istedikleri kitaplara ulaşmanın mutluluğunu yaşadı. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da mobil kütüphaneyi ziyaret ederek kitap okuyan çocuklarla bir araya geldi. Çocuklarla sohbet eden Başkan Yıldız çikolata ikramında da bulundu.

Oyunuzu bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yukarı

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı gönderelim.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş Yap

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.