Beyoğlu Belediyesi’nden 15 Bin Depremzedeye İftar ve Sahur Yemeği

Beyoğlu Belediyesi’nden 15 bin depremzedeye iftar ve sahur yemeği

Beyoğlu Belediyesi, Ramazan ayında, Kahramanmaraş’ta 15 bin depremzedeye her gün iftar ve sahur yemeği verecek.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş’ta depremzedelerin ihtiyaçlarının giderilmesi için hummalı bir çalışma yürüten Beyoğlu Belediyesi, yardımlaşma hassasiyetini Ramazan ayında da sürdürecek.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu’nda kurulan Beyoğlu Yardım Merkezi’nde bulunan büyük aşevi çadırını yanı sıra, üç mobil aşevi ile de her gün Kahramanmaraş merkezin farklı noktalarındaki çadır kentler, konteynır kentler ve mahallelerde yaşayan 15 bin depremzedeye iftar ve sahur yemeği dağıtılacak. Ayrıca Beyoğlu Yardım Merkezi’nde faaliyet gösteren fırında da her gün 15 bin ekmek pişirilerek depremzedelere dağıtılmaya devam edilecek.

Beyoğlu Belediyesi iftar organizasyonlarında depremzede çocukları da unutmadı. Depremzede çocukların eğlenceli bir Ramazan ayı geçirmelerini sağlamak amacıyla hazırlanan Mobil Sahne her gün Kahramanmaraş’ın farklı noktalarında çocuklarla buluşacak. Kukla ve tiyatro gösterileri, eğlenceli yarışmalar ve çizgi filmler başta olmak üzere çeşitli kültürel ve sanatsal etkinliklerin düzenleneceği Mobil Sahne çocuklara dolu dolu bir Ramazan ayı yaşatacak.

Yıldız: Depremzedeleri yalnız bırakmayacağız

Beyoğlu Belediye Başkanı Ali Yıldız, depremzedeleri ramazan ayına da yalnız bırakmayacaklarını söyledi. Yıldız, şunları kaydetti: “Depremzede vatandaşlarımız için başlattığımız yardım seferberliğini Ramazan ayında da aralıksız devam ettireceğiz. Depremzede kardeşlerimizin rahat ve huzurlu bir Ramazan ayı geçirmelerini sağlamak amacıyla bu yıl gönül sofralarımızı Kahramanmaraş’ta kuruyoruz. Aşevi çadırımızın yanı sıra üç adet mobil aş evimizle her gün farklı noktalarda yaşayan 15 bin depremzedeye hem iftar hem de sahur yemeği dağıtacağız. Rutin yardım çalışmalarımızda devam edecek. Erzak yardımlarımızı da aralıksız sürdürüyoruz. Sosyal marketimiz, çamaşırhanelerimiz yine depremzedelerin hizmetinde. Yaralarımızı birlikte sarmaya devam edeceğiz ve bu zor günleri hep birlikte atlatacağız”

Oyunuzu bırakın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yukarı

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı gönderelim.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş Yap

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.