Metro Han’da Çatlak Tedirginliği!

Beyoğlu Tünel’deki 148 yıllık Metro Han’ın kolonlarındaki kırık ve çatlaklar tedirginliğe yol açtı. İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Oktay Özel, güçlendirme çalışmalarına başladığını söyledi.

1863 yılında inşa edilen Londra metrosundansonra, 148 yıllık tarihiyle dünyanın en eski ikinci metrosu olan tünelin de içinde bulunduğu Metro Han’ın ikinci katındaki kolonlarda kırık ve çatlaklaroluştu. Binadaki kırık ve çatlaklar, Kahramanmaraş ve Hatay’da yaşanan depremler sonrası endişe oluşturdu.

Vatandaşlar, endişelerini sosyal medya hesaplarından duyurdu. Bunun üzerine, İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Oktay Özel bir açıklama yaptı. Özel, sosyal medya hesabından şunları yazdı: “Maraş depremi sonrası insanları korkutan çatlakları uzun zamandır takip etmekteydik. İhale süreçlerini tamamlamamıza rağmen, 1.5 yıl koruma kurulundan izin bekledik. Sonunda güçlendirme çalışmalarına başladık.

Öte yandan, Metro Han binasındaki güçlendirme çalışmalarının 3 ay önce başladığı öğrenildi. Bina içindeki restorasyon çalışmaları sürüyor. 2 hafta önce de dış cephe tadilatı için iskele kurulduğu kaydedildi.

Oyunuzu bırakın

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yukarı

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı gönderelim.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş Yap

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.