Beyoğlu’nda genç kızın vurulduğu görüntüler ortaya çıktı

Beyoğlu’nda, polisin gaspçılara açtığı ateş sonucu 18 yaşındaki bir genç kız hayatını kaybetti. Kameralara yansıyan görüntülere göre polisi gören gaspçılar motosikletlerle kaçıyor. Polis memurları da arkalarından ateş açıyor. Polisin silahından çıkan mermi yerden sekip genç kızın sırtına isabet ediyor. Genç kız hayatını kaybediyor. Şüpheli polis için 9 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Olay, 11 Aralık 2022 tarihinde Beyoğlu Kaptanpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. Firari durumda olan ve motosikletle kaçmaya çalışan 2 şüphelinin arkasından polis memuru A.D.’nin silahla ateş etmesi sonucu akrabasına giden 18 yaşındaki Zuhal Ebrar Yıldız vurularak hayatını kaybetti. Olayla ilgili iki polis memuru gözaltına alınmış, memurlardan A.D. ise “bilinçli taksirle ölüme neden olma” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olaya karışan 3 gaspçı ise olaydan günler sonra yakalandı ve tutuklandı.

Olayla ilgili yürütülen soruşturma İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca tamamlanırken, dosyaya giren o anların görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde, firari gaspçılar motosikletin üstünde sohbet ettikleri esnada iki polis merdivenlerden iniyor. Memurların polis olduğunu anlayan gaspçılar ise motosikletle kaçmaya başlıyor. Polis memurları ise gaspçıların arkasından ateş açıyor. O esnada site içerisinde yürüyen genç kız vurularak yere düşüyor. Olayın ardından vatandaşlar da koşarak genç kızın yanına geliyor.

Oyunuzu bırakın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yukarı

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı gönderelim.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş Yap

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.