Huzur Uygulamasında 219 Şüpheli Gözaltına Alındı

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı asayiş ekipleri tarafından il genelinde gerçekleştirilen ‘huzur uygulaması’ kapsamında 219 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul’da Beyoğlu, Fatih ve Kadıköy başta olmak üzere kent genelindeki birçok noktada polis ekiplerince ‘huzur uygulaması’ yaptı. Uygulamada, Asayiş Şube Müdürlüğü personeli, Önleyici Hizmetler, Trafik Denetleme, Narkotik Suçlarla Mücadele, Deniz Limanı şubelerinin yanı sıra Özel Harekât ekipleri yer aldı.

Kontrol Noktaları Oluşturuldu

Uygulama kapsamında belirli noktalarda polis kontrol noktaları oluşturuldu. Polisler tarafından şüpheli görülen araçlar tek tek durdurularak, narkotik köpeğinin de desteği ile didik didik arandı. Trafik ekipleri de denetimde sürücü ve araçların belgelerini inceledi. Asayiş ekipleri ise araçları kontrol ederek, sürücü ve yolcuların üst aramasını gerçekleştirdi.

Uygulamada, 154 bin 398 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulaması yapıldı. Çeşitli suçlardan aranan 354 kişi ile 150 yoklama kaçağının yakalandı. 219 şüpheliye gözaltı işlemi yapıldı. 35 ruhsatsız tabanca, 7 kurusıkı tabanca ve 86 fişek ile 3 kilo 220 gram uyuşturucu madde ele geçirildi.

Kontrol edilen 17 bin 714 araç ve 550 motosikletten, 916 araç ve 20 motosiklet sürücüsüne 298 bin 415 lira trafik cezası kesildi. 12 araç ise trafikten men edildi.

Oyunuzu bırakın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yukarı

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı gönderelim.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş Yap

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.