“İstanbul’da 90 Bin Bina Ağır Hasar Alacak”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, olası büyük depremi bekleyen İstanbul’daki binaların son durumunu açıkladı. İmamoğlu, “İstanbul’da ağır hasar alması mümkün olan olası bina sayısı yaklaşık 90 bin” dedi.

Adana’da, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve bilim insanlarının katılımıyla Bilimin Rehberliğinde Depreme Dayanıklı Kent Paneli düzenlendi.

İmamoğlu, burada yaptığı konuşmada, “40 gündür ayaktayız. Büyük acı yaşadık. 13 milyondan fazla insanı derinden etkileyen depremleri art arda yaşadık.” dedi. Dayanışma ve paylaşımın her duygunun önüne geçtiğini belirterek, “O nedenle vazifemiz ve sorumluluğumuz olduğu için bölgedeydik. Zarar gören kimsenin mağduriyetine ve unutulmasına asla izin vermeyeceğiz.” İfadelerini kullandı.

İmamoğlu, İstanbul’daki binaların durumuna da değinerek, şunları kaydetti: “İstanbul’da sadece bina güçlendirmesi için gereken kaynak en iyimser hesaplamalarla büyükşehir belediyemizin yaklaşık 5 yıllık bütçesi kadar. İstanbul’da ağır hasar alması mümkün olan olası olan bina sayısı yaklaşık 90 bin.

Oyunuzu bırakın

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yukarı

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı gönderelim.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş Yap

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.