Kadim Anadolu Zanaatları Sergisi açıldı

Beyoğlu’nda, Kadim Anadolu Zanaatları Sergisi açıldı. Açılışa, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve sanatseverler katıldı.

Deprem bölgesinden gelen ustaların eserlerinin sergilendiği ‘Kadim Anadolu Zanaatları Sergisi’nin açılışı 30 Nisan’da gerçekleşti. Depremden etkilenen ve eserleri zarar gören zanaatkarlara maddi ve manevi destek olmak için düzenlenen sergi, 1 Nisan’a kadar ziyaretçilerini bekliyor.

Beyoğlu Belediyesi İstiklal Sanat Galerisi’nde yer alan ve küratörlüğünü Esmer Erdem’in yaptığı sergi, deprem bölgesinden gelen ustaların sadece zanaatlarını değil, depremi yansıtan tüm yaşanmışlıkları da içeriyor. Depremde kaybettiği ressam arkadaşının adını sergide yaşatan ebru sanatçısı Yasin Günaydın, “Depremde vefat eden arkadaşım ressam Mehmet Ezer’in de atölyesi vardı ama o katılamadı. Aslında şu anda ikimiz beraber buradayız. Kardeşim hala yanımda, onu kalbimde hissediyorum” dedi.

Yıldız, Beyoğlu Belediyesi İstiklal Sanat Galerisi’nde açılan sergide yaptığı konuşmada, serginin önemine değindi. Yıldız, “Ülkemizin en değerli kültürel mirası olan el sanatlarından ve İpek Yolu’nda bulunan şehirlerimizin usta zanaatkârlarının eserlerinden oluşan Kadim Anadolu Zanaatları Sergisi çok değerli ve çok şey anlatıyor.” dedi. Açılışın ardından sergi gezildi ve yetkililerden bilgi alındı.

Oyunuzu bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yukarı

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı gönderelim.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş Yap

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.