Mahallelerin kaderini değiştiren imamlar

Beyoğlu İlçe Müftülüğüne bağlı camilerde görev yapan hocalar, birçok gencin hayatına dokunmaya devam ediyor. Hacı Hüsrev Mahallesi Sahaf Muslihiddin Camii görevlilerinden Erol Ece, görev yaptığı ve roman vatandaşların ağırlıklı olarak ikamet ettiği mahallede, çocuklar ve gençler için her hafta düzenli olarak sabah namazı ve sabah kahvaltısı buluşmaları yapıyor. Böylelikle, Hacı Hüsrev Mahallesinde dayanışma ve kardeşlik bağlarının güçlenmesi için büyük bir hizmet yürütüyor.

Kurmuş oldukları futbol takımları ile maçlar düzenleyerek gençleri spora teşvik ediyor, İstanbul gezileri ile öğrencilere tarih bilinci kazandırılmaya ve değerler eğitimi kapsamında tefsir, hadis ve ilmihal okumaları ile İslam-ı kendi öz kaynaklarından öğretmeye devam ediyor.

Kadı Mehmet Camii’nde ise Fazlı Midilli Hoca riyasetinde gençler her cumartesi ikindi namazında cami buluşmasında bir araya geliyor. Cemaatle namaza iştirak eden gençlerin dini ve ahlaki gelişimine katkı sağlayacak kitaplar okunmaya devam ediyor.

İlçe Müftülüğünün sosyal medya hesabından yapılan açıklama, şöyle devam etti: “Onlarca öğrencinin ilgi gösterdiği bu buluşmalar sportif aktiviteler ile birçok farklı alanda din görevlilerimizin gençlerimizle buluşmasına vesile olmaya da devam ediyor. Öğrencilerin piknik ve çeşitli ikramlarla ödüllendirildiği camilerimizde sürekli programlara katılım sağlayanlar için özel formalar yaptırılarak cami gençliğine aidiyet duygusu kazandırılmaya gayret ediliyor. Emeğini ve gayretini İslam-ı gençlerimizin daha iyi anlaması ve yaşamasına vakfeden tüm görevlilerimizi tebrik ediyor hizmetlerinin ve başarılarının devamını diliyoruz.”

Oyunuzu bırakın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yukarı

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı gönderelim.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş Yap

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.