Taksim Camii’ne Dijital Mahya

Taksim Camii’nde, Ramazan ayı boyunca dijital mahya kullanılacak. Mahyada, çift taraflı 100 metrekarelik dev ekranda ‘Ramazan ve dayanışma’ temalı mesajlar yer alacak.

İstanbul’daki camilere mahyalar asılmaya başlandı. Geleneksel mahyaların yanı sıra dijital mahyalar da bu yıl da ön plana çıkmaya başladı. Taksim Camii’nde de dijital mahyalar iki minare arasına asıldı.

Beş metre yüksekliğinde, 20 metre genişliğinde ve toplamda 100 metrekare ancak çift taraflı çalıştığı için 200 metrekareyi bulan LED tabanlı dijital mahyalarda, ‘Ramazan ve dayanışma’ temalı mesajlar yer alacak.

Taksim Camii İslam Eğitim, Kültür ve Sanat Vakfı Genel Müdürü Muhammet Furkan Gümüş, yaptığı açıklamada, “Taksim Camii’nin de mahya takımını astık. Taksim Camii’nde diğer camilerden farklı olarak kullanılan mahya teknolojik ve dijital olacak. Ramazan ayı boyunca mahyalarda yer verdiğimiz Ramazan ve dayanışma temalı metinlerimizle Beyoğlu Taksim’e gelen ziyaretçilerimizi ağırlayacağız.” Dedi.

Gümüş, yapacakları etkinliklere değinerek, şunları kaydetti: “Bir ay boyunca camimizde gerçekleştireceğimiz mahya mesajları, mukabele okumaları, sergiler, söyleşiler, Kur’an tilavetleri, teravih namazları ve aşevimizin çorba ikramı gibi birçok programla Ramazan’ı ziyaretçilerimize dolu dolu yaşatacağız.”

Dijital mahyanın tercih edilmesine de değinerek, “Taksim Camii ve Külliyesi’nin mimarisi, önemi ve konumu itibarıyla günümüze uygun teknolojik bir mahya kullanmak istedik. Bu anlamda dijital LED mahyamızda Ramazan süresince çeşitli mesajlarımıza yer vereceğiz. Bu bakımdan dijital mahyaları hem kullanım hem de işlev açısından daha uygun bulduk.” İfadesini kullandı.

Oyunuzu bırakın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yukarı

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı gönderelim.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş Yap

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.