Taksim’de “14 Mart Tıp Bayramı” Kutlaması

14 Mart Tıp Bayramı yurt genelinde çeşitli programlarla kutlandı. İstanbul’da da sağlık çalışanları, Beyoğlu İstiklal Caddesi girişinde bir araya geldi. Buradan, ellerinde karanfil ve çelenklerle Taksim Cumhuriyet Anıtına yürüdü.Sağlıkçılar, önce anıta çelenk bıraktı, sonra pandemi ve depremde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nergis Erdoğan, törende bir konuşma yaptı. Erdoğan, “14 Mart Tıp Bayramı’nı biraz buruk kutluyoruz. Ne yazık ki çok sayıda meslektaşımızı, sağlık çalışanını yitirdik. Binlerce yurttaşımızı yitirdik. Bu yüzden ciddi şekilde yastayız. Üzüntümüz çok büyük.” dedi.

14 Mart Tıp Bayramı haftası nedeniyle Cumhuriyet Anıtı’na çelenk bırakanlar arasında, geçen yıl polisler tarafından darp edilen 89 yaşındaki Dr. Erdinç Köksal da vardı.

Dr. Erdinç Köksal, burada yaptığı konuşmada, şunları kaydetti: “Ben 65 yıllık bir hekimim. 65 yıldır her 14 Mart’ta çelengimizi bırakıp Atamıza şükran duygularımızı sunuyoruz. Ama geçen sene hayatımda ilk defa Taksim’e çiçek bırakmaya geldiğimizde çift bariyerle engellendik. Her bariyerin etrafında polisler vardı ve çelenk koymamıza engel oldular. Hakikaten çok üzücü bir şeydi. Çünkü biz yıllardır saçımızı süpürge ettik. Bu halka sağlık hizmeti vermiş olan belli insanlar, çocuklarımız hatta torunlarımız yaşındaki polisler tarafından engellenmiştik. Bu sene endişe içindeydik. Acaba yine öyle mi olacak diye?

Oyunuzu bırakın

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yukarı

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı gönderelim.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş Yap

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.