Yıldız: CHP’nin Kentsel Dönüşüm Engelini Açıklayacağım

AK Partili Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, CHP’nin kentsel dönüşüm projelerini engellemesini açıklayacağını bildirdi.

Yıldız, İstanbul’da Fatih ile birlikte Beyoğlu’nun deprem riskinin en fazla olan ilçeler arasında olduğunu ancak CHP’nin kentsel dönüşüm planlarına engel olduğunu söyledi. Yıldız, ilçedeki en sıkıntılı bölgenin Okmeydanı olduğuna kaydetti. Buradaki kentsel dönüşüm projelerine ve imar planlarına CHP’nin kaç kez, nasıl engel olduğunu isim isim açıklayacağını ifade etti.

İsim İsim Açıklayacağım

Yıldız, sosyal medya hesabından şunları kaydetti: “Kıymetli İstanbullu kardeşlerim, Yasımız var deyip kırk gündür sustuk. Kahramanmaraş’ta çalışma arkadaşlarımızla birlikte yaralarımızı sarmaya çalışıyoruz. Ama artık milletimize gerçekleri anlatmanın vakti geldi. Kimse rahat olmasın, hele CHP. Beyoğlu, Fatih’le birlikte bilim insanlarının en fazla işaret ettiği yer. Yapı kalitesi açısından en sıkıntılı bölge ise Okmeydanı. Evlatlarımızın geleceği için buradaki kentsel dönüşüm projelerine, imar planlarına CHP’nin kaç kez, nasıl engel olduğunu isim isim açıklayacağım.

Utanacaklar mı?

Depremin ilk gününden itibaren hem deprem bölgesinde hem oradan dönüp Ankara’da yasımızın üstünde tepinen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu utanacak mı? CHP milletvekilleri, CHP İlçe yöneticileri, meclis üyeleri yayınlayacağım görüntüleri-belgeleri izlediklerinde utanacak mı?

Rahat olmayın! Evlatlarımızın geleceğiyle sırf siyasi rant uğruna oynadınız! Çocuklarımızın gözlerinin içine bakarak onları adeta ölüme mahkûm ettiniz! Siyasi rant uğruna komşularımızı kandırmak için örgütlendiniz, yalan konuştunuz, depremi asla gündeminize almadınız!

Fetihtepe’de size rağmen başlattığımız kentsel dönüşüm projesi, CHP’nin deprem konusundaki iki yüzlülüğünü, siyasi rant uğruna halkımızın canını yok saydığını herkese anlatan bir turnusol kağıdı.”

Oyunuzu bırakın

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yukarı

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı gönderelim.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş Yap

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.